Allt till salu inom "orginal glasfiber eames stol auktion"

Sortering:
HÅG Capisco 8106
Solna
Idag

HÅG Capisco 8106 Visa liknande

8 000 kr
Blocket.se
Antika stolar
Upplands-Bro
Idag

Antika stolar Visa liknande

500 kr
Blocket.se
chabby cheak bord
Kristianstad
Idag

chabby cheak bord Visa liknande

3 000 kr
Blocket.se

Tidigare annonser till salu

Stolar och Bord  ·  Stockholms län

4 Eames stolar tillverkade av Herman Miller

Togs bort för 13 år sedan - Till försäljning i 26 dagar
Säljer mina 4 stycken mörkblå Eames stolar som är tillverkade i glasfiber. Självklart är de orginal och tillverkade av Herman Miller vilket innebär att de är stämplade samt numrerade. En av stolarna har till och med kvar etikett med tillverkningsdatum. Jag importerade stolarna från USA och köpte sedan nya aluminium ben till, benen är därav endast ett par år gamla. Stolarna är i jättefint skick och priset är 11 000 kronor för alla fyra.
11 000 kr
Blocket.se
Stolar och Bord  ·  Stockholm

Herman Miller. Eames

Togs bort för 12 år sedan - Till försäljning i 15 dagar
4st orginal Eames stolar glasfiber vita. Ben av valnöt Herman Miller Stämpel finns & även inspections lapp från 1976 Gummi fästerna behövs bytas ut eftersom dom har torkat och ett ben, annars helt felfria, där av priset Säljer helst alla tillsammans 10.000kr
10 000 kr
Blocket.se
Stolar och Bord  ·  Nacka

Eames Orginal glasfiberstolar

Togs bort för 11 år sedan - Till försäljning i 5 dagar
6 st Charles Eames stolar orginal i glasfiber Märkta under med Herman Miller Annonsören vill inte störas av telefonsäljare.
14 000 kr
Blocket.se
Stolar och Bord  ·  Östermalm

Eames stolar

Togs bort för 10 år sedan - Till försäljning i 2 månader
Tre Eamesstolar säljes. Vit, oliv och grafit (svart). Glasfiber med Herman Millers logga på undersidan, dvs orginal. 2500kr/st 6000kr för alla tre.
6 000 kr
Blocket.se

Charles & Eames "DSW" Orginal

Togs bort för 9 år sedan - Till försäljning i 2 månader
Hejsan! Ska sälja av denna vackra stol. Skalet är i orginal, dvs. glasfiber märkt "Herman Miller". Sits med klädsel av tyg från svenskt tenn, Josef Frank "Teheran". Senare benställning (ej för VITRA). I mycket gott skick. Ej prutbar! Vänligen Niclas
3 500 kr
Blocket.se
topwave

Missa inget nytt

Prenumerera på vårt nyhetsbrev för att få reda på de senaste och hetaste tipsen inom köp & sälj